JAK SI CO NEJDÉLE UDRŽET OPÁLENÍ

Cíl na léto? Jednoznačně krásná opálená pleť. A co si budem povídat, kolikrát je těžší opálení udržet, než získat... A jelikož zbývá necelý měsíc do konce léta, poradím vám, jak si svou opálenou pleť udržet co nejdéle.

Jděte na to pomalu
Na tuhle radu už je vlastně docela pozdě, ale alespoň budete příští rok vědět, jak správně začít. Pokud má  vaše pleť zůstat bronzová co nejdéle, musí být vaše opálení co nejkvalitnější. Rozvrhněte si pobyt na slunci, rozhodně na něm neležte celý den. Chce to opalovat postupně a hlavně opatrně!  Takové opálení vydrží mnohem déle, než opálení za celý den.

Zvolte vhodný opalovací krém
Tenhle bod souvisí s předchozím. Jděte na to pomalu. Samozřejmě také záleží na fototypu pokožky. Pokud nepoužijete krém s dostatečně silným faktorem, nejen, že se spálíte, ale spálená pokožka se může sloupat a pak začínáte na novo! Já používám 3 různé faktory. Tím donutím rychle opalující se místa zpomalit, aby se opalovaly stejně pomalu, jako ty části těla, kterým naopak chvíli trvá, než bronz pochytají. Snad je to srozumitelné... :-D Jednoduše ta místa, která se nejrychleji opálí/spálí mažu krémem s ochranným faktorem 50. Těmi jsou především obličej, dekolt a ramena. Ruce, stehna a zadek mažu krémem s faktorem 30 a zbytek těla krémem s faktorem 20. Samozřejmě je důležité mazat se průběžně, hlavně poté, co vylezete z vody.

Hydratuje
Pokud má pokožka co nejlépe nasávat sluneční paprsky, musí být v co nejlepším stavu. Po koupeli pokožku namažte krémem. Pokud se neradi mažete každý den, namažte se alespoň v ten den, kdy jste se opalovali. Nezapomeňte ale před zimou vyměnit krém. Hydratační krémy nejsou vhodné do mrazivého počasí! Proto si pořiďte nějaký speciálně určený pro používání během chladnějšího počasí... :-)

Nezapomínejte na vnitřní hydrataci
Stejně jako je důležité pokožku hydratovat zvenčí, je důležité hydratovat ji i zevnitř. Pijte proto hodně vody. Nejen v létě, ale i na podzim a v zimě. V těch chladnějších dnech prostě vyměňte vodu za čaj. :-)


Nebojte se peelingu
Opět rada i na začátek příštího léta. Používejte jemný peeling! Nemusíte se bát, že by vaše opálení "sedřel". Právě naopak. Suchou pokožku můžete mazat jak chcete, ale pokud se nezbavíte odumřelých kožních buněk, nebude to mít ten správný efekt...


Pomozte slunečním paprskům
Také jste slyšeli o tom, že pokud budete jíst hoodně mrkve, zabarví se pokožka do oranžova. Přiznávám se, že jsem tomu moc nevěřila, ale přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži. Vlastně na ségřinu kůži! :-D Tak hlavně opatrně, ať to nepřeženete. :-D Cílem je opálení podpořit, ne vypadat jako mrkev! :-D

Podtrhněte své opálení
Podtrhněte opálený tón pleti krémem nebo olejem. Sami uvidíte, jaký šmrnc bude opálená pokožka mít, pokud bude navíc i lesklá a hedvábná.


A jaké jsou vaše tipy pro udržení opálení? Daří se vám to, nebo zblednete s prvními sněhovými vločkami? :-D

14 komentářů

 1. Jdi na to pomalu, to si vždy říkám ale stejně na slunci strávím hodinu a pak se divím že jsem spálená :D Jinak máš moc pěkný článek a fotky :)

  www.terripeterk.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono se to lehce říká, ale hůř provádí... :-D To znám. Děkuji za pochvalu! :-)

   Vymazat
 2. Ja sa napríklad nikdy nespálim :D Ale opaľovať sa ma nebaví, preto radšej používam prírodné samoopaľováky :) Super tipy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dříve jsem se vůbec nemazala,a také jsem se nespálila. No čím jsem starší, pokožka je méně odolná... :-D Samoopalovák je dobrá volba, ale mám z nich pořád trochu strach... :-D

   Vymazat
 3. Fajn tipy, ale pokud jde o ty mé, tak nejsou žádné. Sice ráda polehávám na sluníčku, ale mažu se jako blázen 50tkou a to nepřetržitě - vždycky tedy přijedu z dovolené jako sejra :D
  http://life-by-marie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Tak to by chtělo zkusit slabší ochranný faktor. Ale chápu, že jsi raději opatrná, než spálená! :-D

   Vymazat
 4. Byly časy, kdy jsem se opálila hned.. teď mám pocit, že tam můžu strávit celý den a jsem bílá jak stěna :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tehle pocit mooc dobře znám, věř mi. Jsem na tom stejně! :-D

   Vymazat
 5. Kedže som teraz ani nikde nebola, stále som sa len učila, ani som sa neopálila. :D

  Rebelliouslily

  OdpovědětVymazat
 6. Super nápad na článek!
  Měj se krásně,
  Tina
  https://tinasmerdova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Super články a hlavne fotky! :) Veľa článkov máš aj o kozmetike, ktorá je animal friendly a to je u mňa na prvom mieste. Práve preto som ti aj chcela predstaviť jeden z mojich obľúbených animal friendly projektov GadoGado.cz :) Produkty si vyrábajú sami na Bali a ja mám od nich dokonca už aj kabelku! Mrkni na eshop, možno sa ti niečo zapáči :) Super deň prajem, Maruška

  OdpovědětVymazat
 8. Já jsem opálená celoročně. Samozřejmě přes zimu vyblednu, ale není to tak hrozné :-) . Jakmile se na jaře začne oteplovat, tak už se mě chytají první teplé sluneční paprsky, takže nemusím celé dny ležet na sluníčku, abych se opálila :-) . Spíš naopak před ním utíkám domů, kde máme klimatizaci ze Vzdušínu. Abych se opálila, tak mi stačí skoro jen na sluníčku projít :-) .

  OdpovědětVymazat

Jsem vděčná za tvůj čas, který mému blogu věnuješ čtením tohoto článku. Zastav se tu ještě na chvíli a zanech komentář, nebo mrkni na některý z dalších článků. ♥