ME TIME


Zdravím milé dámy. Na něco se vás zeptám. Jak často si dopřáváte "me time"? Takovou tu chvilku, kdy se nemusíte starat o nic, kromě sebe samé. Zalezete si do postele, dáte si čaj a přečtete si svou oblíbenou knížku, nebo se zaměříte na péči a užíváte si koupel s bublinkami, nebo se necháváte hýčkat oblíbenou pleťovou maskou...?
Každá z nás má jiné priority. Však víte, co se říká. "Sto lidí, sto chutí." Přiznávám se, že si takový relax dopřávám velmi ráda, avšak ne příliš často. Jak takový me time vypadá v mém podání? Třeba se v něčem shodneme, tak mi pak napište, jak to máte vy, jo? :-D Možná mě také něčím novým inspirujete. :-)

Kdy je vlastně ten správný čas na relax? Dalo by se říct, že kdykoli. Ale přiznejme si, že ne vždycky máme volnou chvíli, když odpočinek opravdu potřebujeme. Skvělou příležitostí může být upršený víkend. Ideální na zachumlání se do deky, shlédnutí oblíbeného filmu či seriálu a nejlépe k tomu mlsat nějaké dobroty.

Další, pro mě ideální, volbou je čas je po koupeli. Vlastně už během koupele se dá příjemně relaxovat, když do ní přidáte trochu bublinek a provoníte ji příjemnou vůní. Občas si k tomu ráda pustím i hudbu. :-D Co vy?Hned po koupeli se vrhám na péči. Miluju masky na obličej! To je pro mě skutečný relax. :-) A mezitím, co nechávám masku kouzlit, využívám čas, který věnuji nehtům. Na nehty a nehtovou kůžičku nanesu olejovou péči od Manufaktury, nechám ji chvíli působit a potom nehty ještě jemně promasíruji. Poté co smyju masku z obličeje, namažu ruce krémem. Vlastně je to spíše tělo, které mažu. Ruce často vynechávám. Ale snažím se to zlepšit, přísahám! :-D
__________


Za zmínku stojí i aktivní odpočinek. Hrozně ráda tvořím. Cokoli, avšak poslední dobou ovládají můj volný čas lapače snů. Moc mě jejich tvoření baví a mezi těmi korálky a peříčky se cítím jako v nebi. :-D Soustředím se jen na to hezké, žádný stres ani negativní myšlenky. Protože vše, na co při tvorbě myslíme, zůstane zapsáno v lapači. A lapač nabitý negativní energii bychom nechtěli, že ne. :-D
__________


Když zrovna nemotám lapač snů, ráda fotím. Nevím, jak vy ostatní, ale já si při focení vždy uvolním a odpočinu. I z toho důvodu, že s focením je spojená procházka. Nejčastěji se potuluji po loukách nebo podél okraje lesa, kde mám možnost fotit to, co mám ráda. Navíc to ticho a klid je k nezaplacení.
__________

Určitě jsem nezmínila všechno, ale tohle je můj způsob jak si vyčistit hlavu a odpočinout si. Napište mi, jak vypadá vaše chvilka odpočinku a čemu se během "me time" věnujete. :-)

16 komentářů

 1. Když jsou prázdniny snažím si najít chvilku času pro sebe každý den, ale ve školní rok už je to horší. To mazání mám uplně naopak :D já si mažu jenom ruce, tělo mě nebaví, je to hrozně zdlouhavé a než člověk uschne :D Masku si dávám často, ale většinou u toho neodpočívám, něco většinou dělám. Máš krásné fotky a články, přidávám odběr na fb :)

  http://life-by-marie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To s tebou souhlasím. Dokud jsou prázdniny, tak to jde lépe... :-D Děkuji, a jsem ráda, že se ti článek líbil. :-)

   Vymazat
 2. Krásny článok :) Počas voľných dní veľmi rada zaraďujem "me time", pretože je to také niečo, kde si môžem užiť pekný čaj s knihou, maskou na tvári alebo dobrým jedlom :)
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 3. Ja mám taký ten svoj "me time" s knihou každý večer. Už sa z toho stal taký rituál, že vždy pred spaním prečítam zopár kapitol a potom si dopriavam ešte raz týždenne "me time" v podobe masky na tvár a na vlasy, atď.

  www.simonazacko.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 4. Já moc dobře neumím odpočívat, takže pro mě me time je třeba i to, když přijdu večer domů, vezmu pejska ven a na chvíli zkouším nemyslet na práci - i když ne vždycky se mi to daří. Nebo pár minut před spaním zalézt do postele s knihou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alespoň ty procházky s pejskem jsou skvělý způsob, jak si pročistit hlavu! :-)

   Vymazat
 5. Jé, moc pěkný článek, hrozně mě motivoval si takový me time udělat :D:) já nejradši ležím na gauči s čajem nebo kakaem a čtu si buď knížku, nebo koukám na nějaký seriál :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to splnil svůj účel! :-D To jsem ráda. A já zase dostala chuť na to kakao. :-D

   Vymazat
 6. Musím přiznat, že me time jsem si dlouho neudělala. Jak nejsem moc kosmetický guru tak na sebe masku většinou "plácnu", když sedím u počítače a nemám zrovna co na práci :D. A vana? V tý mě to strašně nebaví, takže jediné co jsem se teď tak nějak naučila je krátká vana, když si myji vlasy, protože je to pohodlnější než pod sprchou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já taky třeba u toho píšu článek nebo upravuju fotky... :-D Jak kdy... Já bych se zase ve vaně válela hodiny, ale nevím, co by na to řekli naši... :-D

   Vymazat
 7. Čas pro sebe jsem si udělala nedávno. O prázdninách na to je čas, ale když začne školní rok, většinou se k takovému odpočinku moc nedostanu. Možná je to tím, že jsem na intru a tam se takový čas pro sebe dělá těžko.

  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tomu naprosto rozumím. Sama jsem po 4 roky na intru bydlela. A není jednoduché najít si chvilku pro sebe. Spíše je to nemožné... :-/

   Vymazat
 8. Me Time je super time :) Miluju to. Poslední dobou o to více a těším se, až přijde podzim, to jsou "me times" pro mě nejlepší, protože si to čtení a sledování filmů více užiju :)

  OdpovědětVymazat
 9. Já si na mě čas udělat moc neumím :D a někdy mě to pěkně štve, protože si někdy přijdu až zanedbaná :D

  www.double-claire.blogspot.cz | GIVEAWAY o nálepky na notebook

  OdpovědětVymazat
 10. Já jsem si zvykla udělat si každou neděli čas pro sebe:D
  Pěkný článek!:)
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat

Jsem vděčná za tvůj čas, který mému blogu věnuješ čtením tohoto článku. Zastav se tu ještě na chvíli a zanech komentář, nebo mrkni na některý z dalších článků. ♥